YOKOHAMA BHRC – nieuwe zege in TAC voor Lietaer of Vanwijnsberghe?
Het Yokohama Belgian Historic Rally Championship neemt bijna een derde van het startveld in de TAC Rally voor zijn rekening. Leider Dirk Deveux zal vol aan de bak moeten wil hij Lietaer of Vanwijnsberghe van de zege houden in Tielt.
Die laatste twee zijn de te kloppen mannen tijdens de TAC Rally. Paul Lietaer won eerder al zowel in historic als bij de moderne in Tielt, Vanwynsberghe mag zelfs op zoek naar een vierde zege op rij. Geen simpele opdracht dus voor leider Deveux om voor hen te finishen. Maar ook Yves Bruneel zal in eigen streek gemotiveerd zijn.
Na een aarzelende start is het afwachten of Glenn Janssens dit keer wel het goede ritme vind en de Escorts kan bedreigen. Het Porsche-kamp is groot in Tielt: Wim Decock, Patrick Mylleville, Jan Wydooghe, Patrick Lievens en François Kicq .
Tobi Vandenberghe voert in zijn Kadett het lijstje Opels aan, voor Stefaan Prinzie, Dirk Dumon, Sam Vanoutryve en Jens Maes. Opvallende naam in de VW Golf Gti van De Bouvere: Polle Geusens.
Escorts Mk1 zijn er voor Geert Truyaert, Koen Verhaeghe en Marijn Hoens. Nederlander Wouter Koenderink brengt een BMW 3.0 CSL in stelling, de Deen Kurt Meder een Volvo 240 Turbo. Zij kunnen zich meten met respectievelijk Danny Kerckhof en Bram Fonteyne. Phil Foster komt vanuit Engeland met een Ford Anglia en Dominiek Kindt start met een originele Citroën Visa 1000 Pistes, Jozef Lapeire blijft bij zijn Toyota Celica.