WRC – Neuville in Mexico bibberend naar eerste podium voor Hyundai
Na een misstap in Zweden was Sebastien Ogier opnieuw zijn dominante zelve in Mexico. De Fransman neemt daarmee weer de leiding in het wk voor Latvala, die tweede finishte. Thierry Neuville pakte een eerste podium voor Hyundai maar zag dat bijna ontsnappen door een lekke radiator na de laatste proef.
De vreugde na het behalen van de derde plaats maakte snel plaats voor bezorgdheid toen Neuville op weg naar het eindpodium aan de kant moest met een lekke radiator. Er kwam zowaar een fles Corona aan te pas om de gehavende i20 WRC alsnog in het servicepark te krijgen.
Die podiumplaats leek in het wedstrijdbegin veraf. De Hyundai i20 WRC bleek bij zijn eerste optreden in de ijle lucht niet meteen de nodige power te vinden. Met enkele aanpassingen in de afstelling begon het alsnog beter te lopen daar in Mexico. Dat vertaalde zich niet direct in een betere klassering. Maar toen de ene na de andere in de fout ging schoof Neuville alsmaar verder op. Toen de Belg even later ook de Fiesta van Evans bij de lurven had was de derde plaats een feit. Een opsteker voor nieuwkomer Hyundai dat zijn eerste podium mag vieren.
Dat gebeurde op ruime afstand van de VW Polo’s van Ogier en Latvala. De enige die in de buurt kon blijven van dat Duitse geweld was Ostberg in de Citroen DS3 WRC. De Noor ging echter in de fout en zou via Rally 2 pas negende worden. Latvala kon Ogier niet meer bedreigen maar zorgde voor een één-tweetje voor Volkswagen. In de wk-stand spelen de twee haasje over, Ogier trekt als leider naar Portugal.
Mikko Hirvonen moest al vroeg naar de kant door een defecte alternator. De Fin kon daags nadien wel weer de baan op en pakte nog een achtste stek. Robert Kubica en Kris Meeke hadden ook al Rally 2 nodig na de eerste dag, beiden zouden evenwel na nieuw mistasten de finish uiteindelijk niet halen. Zo zorgden Evans, Prokop en Guerra voor een onuitgegeven top 6.
In WRC2 kon Protasov zelfs met een gebroken aandrijfas op de Fiesta R5 het slot zorgeloos afwerken. Zijn voorsprong op het nummer twee Bertelli bleef ruim boven de twintig minuten. Ott Tanak maakte indruk en won iedere proef die hij startte. Helaas voor de Est miste hij na een sortie wel het leeuwendeel van de eerste dag.
Eindstand Rally Mexico 2014:
Pos Driver Team/Car Time/Gap 1. Sebastien Ogier VW 4h27m41.8s 2. Jari-Matti Latvala VW +1m12.6s 3. Thierry Neuville Hyundai +5m28.6s 4. Elfyn Evans M-Sport Ford +6m49.3s 5. Martin Prokop Czech Ford +9m54.4s 6. Benito Guerra M-Sport Ford +12m57.6s 7. Chris Atkinson Hyundai +15m15.4s 8. Mikko Hirvonen M-Sport Ford +17m06.8s 9. Mads Ostberg Citroen +25m41.6s 10. Yuriy Protasov Protasov Ford +28m18.2s
Tags: heading, Jari-Matti Latvala, Rally Mexico, Sebastien Ogier, Thierry Neuville