WRC – Thierry Neuville strandt in Deutschland Rallye op een zucht van eerste zege
Met Ogier, Latvala, Neuville en Sordo kende deze ADAC Deutschland Rallye niet minder dan 4 verschillende leiders. Dani Sordo was de enige die uit de problemen bleef, genoeg om de slotdag als leider aan te vangen. In een beklijvende finale hield de Spanjaard het hoofd koel. Neuville viel aan maar kon Sordo niet van een eerste zege houden.
De wedstrijd begon donderdagavond exact zoals iedereen het verwachtte. Een sterke Ogier stak de eerste chronoritten op zak, de rode loper lag al klaar. Het was in Duitsland ook uitkijken hoe de VW Polo uit de verf zou komen op asfalt. De tweede stek van Jari-Matti Latvala toonde meteen aan dat ook op deze ondergrond de Duitse WRC absolute top is.
Op vrijdagmorgen kreeg VW een eerste klap toen Sebastien Ogier meteen in de fout ging. De wk-leider verloor ruim twee minuten maar kreeg de Polo alsnog opgelapt voor de volgende proef. Aan de zege en een eerste wereldtitel moest de Fransman dan al niet meer denken. Even later kreeg Ogier alle tijd om zijn strijdplan voor de rest van het seizoen uit te werken toen de reparaties niet afdoende bleken en de Polo opnieuw naast de weg belandde.
Latvala nam de leiding van zijn teamgenoot over maar zag Thierry Neuville met 4 besttijden op rij wel heel dichtbij komen. In de slotfase van de tweede dag verschafte de Fin zich opnieuw wat ademruimte. Neuville behield met een achterstand van 7.3 seconden wel nog alle kansen op winst.
Geen spoor op dat moment van Dani Sordo. Noch de Spanjaard, Noch Hirvonen slaagden erin het tempo van de Polo en de snelste Fiesta te volgen. Helemaal uitgeteld was Sordo evenwel nog niet…
Op zaterdag bleek de Citroen DS3 WRC dan toch weer de competitieve wagen van de voorbije seizoenen. In de handen van Sordo althans, die op de eerste drie klassementsritten enkel Ogier tweemaal voor zich moest dulden. De Spanjaard sloop op die manier ook alsmaar dichter bij het leidende duo.
De tweede doortocht op Stein & Wein schudde de kaarten nog eens duchtig door elkaar. De deur aan de zijde van de copiloot weigerde in het slot te blijven op de Polo van Latvala, de splits toonden heel wat tijdverlies voor de Fin. Even later helemaal geen splits meer voor Latvala, van de baan en weg zegekansen. Neuville kwam aan de leiding, helaas niet voor lang…
Ook onze landgenoot kwam niet ongeschonden uit die klassementsrit. Onderweg had de Oostkantonner een houten paaltje meegesleurd. Aan de finish had Neuville nog net 1 tiende voorsprong op Dani Sordo, alle aandacht ging evenwel naar de onderkant van de Fiesta waar het paaltje flink wat schade aan de uitlaat had aangericht. De piloot van het Qatar WRT voelde meteen dat de wagen wat vermogen verloren had door het euvel. Niet meteen de beste omstandigheden om even later de meer dan 40 km lange Panzerplatte te trotseren. Op de korte proef van Petersberg was Sordo al over de Belg naar de leiding gewipt.
Er kwam echter geen tweede doortocht meer op die Panzerplatte. Een deelnemer van een nevenevenement kwam op de befaamde jump Gina naast de baan terecht. De Nederlandse equipe van de historic wagen bezweek aan de opgelopen verwondingen. De organisatie besliste logischerwijs om de wedstrijd te staken.
Het Qatar WRT tweette oneerbiedig wat een goed nieuws die afgelasting betekende voor de kansen van Neuville. Een tweet die overigens op heel wat kritiek kon rekenen en al even gauw weer verdween. Puur sportief bekeken hield die geannuleerde doortocht wel de zegekansen van Neuville levendig, de achterstand zou ongetwijfeld een pak groter geweest zijn dan de 8 tienden die de Belg nu in het krijt stond.
De slotdag telde maar twee opdrachten meer. Twee keer moesten Sordo en Neuville nog vol aan de bak om uit te maken wie zijn eerste wk-zege zou vieren. Met een kanonstart had ‘Neuneu’ al snel de Citroen bij de lurven, na twee splits was de achterstand van 8 tienden omgezet in eenzelfde bonus.
Aan de finish was het echter Dani Sordo die het snelste afklokte. Neuville gaf toe wat problemen te ondervinden tijdens het remmen in het slot van de kp en daardoor wat vertrouwen in de wagen verloor. Het probleem bleek achteraf bij een leeglopende band te liggen. Nog een kleine 25 km restten er op dat moment nog voor Neuville om drie seconden goed te maken.
Ogier mocht als eerste die slotproef aanvatten, de tijd die hij neerzette zou niemand nog verbeteren. Het leverde de Fransman alsnog drie wk-punten op. Sordo snelde op de eerste split 2.6 seconden eerder voorbij dan Thierry Neuville, de zege was dus zo goed als binnen. Neuville haalde alles uit de kast maar het bleek net niet genoeg. Op het einde van de proef schoot de Belg nog door op een t-situatie maar de zege was dan al weg. Neuville behield wel nog de tweede plaats en scoort zo al zijn vierde podiumplaats op rij. Van podiumplaatsen weet Dani Sordo alles: Hij stond er al 34 keer. Nu mag hij dus voor de allereerste keer op het hoogste schavotje. Opluchting ook bij Citroen dat zijn ongeslagen status in Duitsland behouden ziet. Kubica maakte het feestje compleet voor de Franse constructeur met een zege in WRC2.
In de wk-tussenstand is Thierry Neuville nu alleen tweede. Sebastien Ogier blijft ruim aan de leiding. Winnaar Sordo krijgt de top 3 in zicht maar zal tijdens de volgende manche al zeker niet scoren. Door matige resultaten wordt hij in Australië vervangen door Kris Meeke.
Stand na ADAC Deutschland Rallye:
1. | Sébastien Ogier | 184 |
2. | Thierry Neuville | 109 |
3. | Jari-Matti Latvala | 98 |
4. | Dani Sordo | 96 |
5. | Mikko Hirvonen | 88 |
6. | Sébastien Loeb | 68 |
7. | Mads Østberg | 67 |
8. | Martin Prokop | 49 |
9. | Evgeny Novikov | 40 |
10. | Nasser Al-Attiyah | 30 |
Tags: Adac Rallye Deutschland, Dani Sordo, Jari-Matti Latvala, Robert Kubica, Sebastien Ogier, Thierry Neuville